Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

sobota, 30 czerwca 2018

Gala Spółdzielców 2018

28.06.2018 r. w Lublinie w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się uroczysta Gala Spółdzielców 2018 Krajowego Stowarzyszenia Ruchu Spółdzielców i Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości.


„Spółdzielczość, we wszystkich swoich postaciach, jest niewątpliwie racjonalną, zgodną z zasadami sprawiedliwości formą przyszłej produkcji”. M. Bakunin


Na zaproszenie Zarządu Krajowego Stowarzyszenie Ruchu Spółdzielców w spotkaniu wzięła udział p. Maria Lisek-Zięba, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej wraz z uczestnikami i pracownicą Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy p. Elizą Cyfrą.

Program Gali:

1. Odegranie Hymnu Ruchu Spółdzielców
2. Otwarcie Gali
3.Wystąpienia zaproszonych Gości m.in.:

Artur Soboń – Wiceminister, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju
Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublina
Jerzy Jankowski – Przewodniczący Prezydium zgromadzenia Ogólnego Krajowej rady Spółdzielczej
Ks. Biskup Mieczysław Cisło


4. Odznaczenie medalem „Zasłużony dla krajowego Stowarzyszenia Ruchu Spółdzielców”;
5. Wykład wprowadzający: „Spółdzielczość w historycznym i gospodarczym rozwoju Polski i Świata” ;
6. Występ artystyczny: koncert Katarzyny Góras;
7. Bankiet, występ zespołu muzycznego WSEI w Lublinie.


Otwarcia uroczystej Gali dokonali prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ruchu Spółdzielców p. Ryszard Nowak oraz rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie p. Zygmunt Litwińczuk.

Prowadząca Galę pani prof. dr hab. Katarzyna Popik z WSEI powitała z imienia i nazwiska wszystkich zaproszonych gości, przedstawiła też partnerów Gali. Przybyli na Galę 2018, pochodzili z różnych miast Polski (Kraków, Rzeszów, Zabrze, Tomaszów Lub. ...)

Następnie były odznaczenia medalami: „Zasłużony dla Krajowego Stowarzyszenia Ruchu”; Medalem Wojewody; Medalem Prezydenta Miasta Lublina.


Podczas Gali miał miejsce wykład inauguracyjny pt.: „Spółdzielczość w historycznym i gospodarczym rozwoju Polski i świata” poprowadziły go dr Elżbieta Kołodziej z Katedry Ekonomii i Agrobiznesu Wydziału Agrobioinżynierii UP w Lublinie oraz dr Maria Zuba-Ciszewska z Katedry Ekonomii i Zarządzania Wydziału Nauk Społecznych KUL w Lublinie. Przedstawiły rys historyczny, czym jest spółdzielnia według Międzynarodowego Związku Spółdzielczego (ICA), a także wyniki finansowe spółdzielczości. Ruch spółdzielców ma lubelskie korzenie.

Podczas trwania Gali Spółdzielców 2018 przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, prezentowali wyroby wykonywane w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy. Uczestnicy Gali wykazywali duże zainteresowanie pracami, jak i samą instytucją.

Ważnym akcentem było przypomnienie przez Pana Podkańskiego osób, które włożyły duży wkład pracy w ruch spółdzielczy a odeszli już do Pana. Postacią kilkakrotnie wspominaną był działacz spółdzielczości śp. pan Tadeusz Wilk.

Występ artystyczny: koncert Katarzyny Góras.


Całość imprezy kończył uroczysty bankiet, w czasie którego czas gościom umilał zespół muzyczny Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.



„Robienie pieniędzy jest sztuką, praca również jest sztuką, lecz najlepszą sztuką na świecie jest dobry interes”.


I koniecznie wyciągajmy wniosek z powyższego cytatu.


E.Cyfra, M.Lisek-Zięba 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz