Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

wtorek, 19 czerwca 2018

Niepełnosprawni w Białce

Szkoła Podstawowa w Białce położona w urokliwym zakątku powiatu łęczyńskiego, w okolicy Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego, gościła niepełnosprawnych artystów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w swoich progach. Dzięki pani Agnieszce Szponar i nawiązanej współpracy spotkanie stało się rzeczywistością, dziękujemy za otwartość na innych.

„ Człowiek jest dobry - póki pamięta, że serce ma też dla innych…”

Grupę teatralną „Figiel”, zespół „Bębnoludy”, solistę i towarzyszące zespołom osoby powitała Dyrektor szkoły pani Kazimiera Skrzypczak.

Wprowadzenia do prezentacji artystycznej łęczyńskiej legendy „Bezdenna sadzawka” dokonała pani Maria Lisek-Zięba przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Łęcznej i kierownik WTZ w jednej osobie.


Uczniowie bezbłędnie odczytali przekazane w formie pantomimy treści i zdecydowanie opowiedzieli się za dobrem…


„ Bezdenna sadzawka” w szkołach - to pokazanie w formie pantomimy opowieści przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie, opisujących najdawniejsze dzieje Ziemi Łęczyńskiej.

W ramach tego spotkania uczniowie po raz kolejny włączyli się w zwiększanie metrów dobra tym samym pomagając w zbieraniu środków finansowych podczas spotkania zebrano kwotę 100 zł.

Zespół BĘBNOLUDY zabrał wszystkich uczniów i nauczycieli w wędrówkę muzyczną po świecie, było też wspólne muzykowanie.


Łukasz jak zwykle swoim śpiewem porwał wszystkich do wspólnego śpiewania.


Łęczyńskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI, prowadzące placówkę Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy w Kampanii Społecznej "Kilometry Dobra" zgromadziło 66 000 tys. złotych co daje 1500 metrów dobra.
Kampanię "Kilometry Dobra" objął swym patronatem Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek a ambasadorami jej są Andrzej Kita honorowy konsul Republiki Mołdawii w Lublinie i Adam Partyka Zastępca Prezesa Zarządu ds. Pracowniczych i Społecznych Lubelskiego Węgla „Bogdanka”.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

"Wszystko, co łączy ludzi, jest dobrem i pięknem; wszystko, co ich rozdziela, jest złem i brzydotą."

Dziękujemy za wspólnie pozyskiwane i przekazane dobro, za bardzo miłe spotkanie i integrację.

Maria Lisek-Zięba 





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz