Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

sobota, 30 czerwca 2018

Integracja z najmłodszymi


„...Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować...”Anna Dymna

Dnia 18 czerwca 2018 r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej gościło w swoim Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy grupę sześciolatków wraz z opiekunkami. Dzieciom towarzyszyły panie Wioletta, Małgorzata i Marlena ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej. Po raz pierwszy gościliśmy w naszej placówce tak młodych uczniów.

Młodzi goście odwiedzili wszystkie pracownie Warsztatu, z zainteresowaniem słuchali na czym polega i jak wygląda terapia w poszególnych pracowniach.

Uczniowie wspólnie z Uczestnikami warsztatu czynnie uczestniczyli w zajęciach w pracowniach: poligraficzno-introligatorskiej, krawiecko-zabawkarskiej oraz plastyczno-rękodzielniczej, gdzie wykonywali kartki okolicznościowe, maskotki oraz ekologiczne podpałki do grilla, pieca i kominka.

Zajęcia w pracowni poligraficzno-introligatorskiej 

Zajęcia w pracowni krawiecko-zabawkarskiej 

Zajęcia w pracowni plastyczno-rękodzielniczej

Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem oraz zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu.



W imieniu swoim oraz najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej Panie podziękowały za możliwość przyjazdu do Warsztatu, uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w placówce, za serdeczne przyjęcie zarówno przez instruktorów jak i Uczestników oraz zaprosili nas do swojej szkoły na Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie wyrazili ogromną chęć kolejnego przyjazdu do naszej placówki, a kadra szkoły wyraziła gotowość do dalszej współpracy z naszym Warsztatem.

Pamiątkowe wspólne zdjęcie 

Dzięki uprzejmości i otwartości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej mogliśmy pokazać najmłodszym uczniom czym jest niepełnosprawność intelektualna, że nie jest to choroba którą można się zarazić, lecz stan który można doskonalić.

Dziękujemy Paniom i Uczniom za tak miłe spotkanie.

„To człowiek jest człowiekowi najbardziej potrzebny do szczęścia.” Holbach



Beata Sawicka 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz