Dnia 31.05.2018 r. w GOK w Milejowie odbyła się akcja charytatywna, której celem było wsparcie Kampanii "Kilometry Dobra". Uczniowie klasy II gimnazjum i klasy VII Szkoły Podstawowej w Milejowie zaprezentowali dwa spektakle "Biedny król" i "A każdy Polak wejdzie w Nieba progi" autorstwa p. A. Dyczewskiego i M. Barczaka.
Spotkanie rozpoczęła pracownica z placówki PSONI Koło w Łęcznej - WTZ w Janowicy p. Anna Kiszczak. Przedstawiła przybyłym gościom informacje na temat Kampanii Kilometry Dobra i działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy. Kampania Kilometry Dobra polega na zbieraniu środków finansowych na rozbudowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Janowicy. Obecny budynek zostanie rozbudowany o „całodobowy dom rodzinny” dla osób pozostających w trudnych sytuacjach życiowych, śmierci lub niewydolności rodziców, opiekunów, sytuacjach losowych. Podczas spotkania zebrana została kwota 281,05 zł + 1 dolar. Zebrane dobro stało się możliwe dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi młodych aktorów pod kierownictwem p. A. Dyczewskiego. Dziękujemy za podjętą inicjatywę, poświęcony czas, dobre serce i altruizm wszystkich zaangażowanych. Wsparcie i podjęte działania to przykład, że bezinteresowność, zrozumienie i otwartość serca dla drugiego, potrzebującego człowieka jest w obecnej dobie wartością, którą warto pielęgnować szczególnie u młodzieży, która tworzyć będzie niebawem dorosłe, świadome społeczeństwo.
"Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować to życzliwość dla drugiego człowieka" Autor nieznany
1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka, dzięki Pani Krystynie Kończal Prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, Janowickie Kilometry Dobra dotarły do Włodawy.
Organizator święta:
Aktywność p. Krystyny spowodowała, że poruszyła wszystko co możliwe aby solista Łukasz Lisek i „Zespół Bębnoludy” był gościem Miejskiego Dnia Dziecka we Włodawie i mógł powiększyć metry DOBRA.
Pani Krystyna z mężem (trzecia od lewej)
Włodawianie mieli okazje posłuchać prezentacji artystycznej naszej grupy.
Zespół „Bębnoludy” zabrał zebranych w wędrówkę muzyczną po świecie. Zespół prowadzony jest przez p. Marię Lisek-Ziębę. Osoby niepełnosprawne grają na przeszkadzajkach różne utwory, podczas finału zagrał utwory – Polka kijem, Kankan, capa a utwór, Ciap ciap i składankę afrykańska zespół zagrał z udziałem publiczności, nie zabrakło chętnych do wspólnego grania.
Łukasz, utworem „Czarny Alibaba”, porwał wszystkie zgromadzone osoby do aktywności, było machanie, klaskanie i wspólny śpiew.
Piosenki, gra na instrumentach spodobały się Włodawianom efektem tego wyjazdu jest nie tylko zbiórka do puszek ale i otrzymane zaproszenie od Burmistrza miasta na „Dni Włodawy”.
Wyjazd do Włodawy to nie tylko kontynuacja kampanii Kilometry Dobra, występy artystyczne, ale i kiermasz prac wykonywanych przez uczestników warsztatu. Wyjazd na Dzień Dziecka do Włodawy zaowocował poznaniem wielu ludzi, wierzę, że zaowocuje on wieloma wspólnie realizowanymi zadaniami.
Włodawianie nabywali prace wykonane w warsztacie i wrzucali złotówki, w sumie wyjazd zaowocował kwotą 478,50 zł.
Wszystkim którzy wspierają kampanię Kilometry Dobra bardzo serdecznie dziękujemy.
Cała Kampania prowadzona jest pod patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka a ambasadorzy Kampanii to Pan Andrzej Kita honorowy konsul Republiki Mołdawii w Lublinie i Adam Partyka Zastępca Prezesa Zarządu ds. Pracowniczych i Społecznych Lubelskiego Węgla „Bogdanka”.
Bicie Rekordu Guinnessa to układanie ciągu złotówek – to tworzy Kilometry Dobra ułożymy je podczas podsumowania całej Kampanii Społecznej Kilometry Dobra w dniu 03 czerwca się podczas Pikniku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nadrybiu.
Dziękujemy Prezesowi Polskiego Instytutu Filantropi panu Robertowi Kawałko za wsparcie i ciągłą zachętę do aktywności.
Więcej informacji na stronach:
www. kolowlecznej.blogspot.com,
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz