Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

sobota, 24 listopada 2018

Koncert w Urszulinie

„Szczęście może przyjść przypadkowo, ale o rozum musimy postarać się sami” Cyceron

Maria Lisek-Zięba Przewodnicząca Zarządu PSONI i Sylwester Adamski Dyrektor Szkoły

W dniu 16.11.2018 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, dzięki otwartości dyrektora Zespołu Szkół w Urszulinie Pana Sylwestra Adamskiego zaprezentowali program artystyczny.

Zespół teatralny „Figiel”

O działalności stowarzyszenia, WTZ oraz zespołów i solisty opowiedziała w telegraficznym skrócie przewodnicząca Zarządu Koła i kierownik Warsztatu w jednej osobie p. Maria Lisek-Zięba.

Zespół Figiel zaprezentował społeczności szkolnej spektakl pt. „Bezdenna sadzawka”, przygotowany na podstawie jednej z legend Ziemi Łęczyńskiej. Legenda opowiada o bardzo zamożnej kobiecie dla której najważniejszy był tylko majątek. Nie liczyła się ona z ludźmi, zwierzętami ani nawet z samym Bogiem, obchodziło ją tylko gromadzenie bogactw. Nawet za niewielką ilość wody żądała zapłaty, w konsekwencji jej chciwość została surowo ukarana.

Aktorzy spektaklu „Bezdenna sadzawka”

Uczniowie odczytali przesłanie jakie niosła legenda. Kolejnym punktem programu był występ solisty. Łukasz Lisek, który w swoim repertuarze ma wiele różnych piosenek w tym polskich i zagranicznych przebojów, porwał swoim śpiewem publiczność. Zaśpiewał piosenki „Czarny Ali Baba”, „Kocham wolność”, „Oj nie, nie, nie” oraz „Kochaj ile sił”.

Uczniowie

Zespół „Bębnoludy” grający na instrumentach perkusyjnych zaprezentował zebranym składanki melodii świata. Tradycyjnie zespół zaprosił do wspólnego muzykowania pana dyrektora, nauczycieli i uczniów. Zespół zagrał polską polkę „Kijem capa”, składankę utworów rock’n’rollowych, składankę „Kankan-Kadryl” a także wspólnie z publicznością zagrany utwór hiszpański utwór „Ciap, ciap”.

Wspólne muzykowanie

Po zakończonym występie uczniowie podchodzili do nas i dziękowali za wspaniały występ. Wyrazili także chęć odwiedzenia nas w Warsztacie.

Społeczność szkolna, z okazji naszego przyjazdu, przeprowadziła zbiórkę pieniędzy aby wesprzeć inicjatywę podjętą przez Zarząd Koła jaką jest rozbudowa ośrodka o mieszkania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniowie i grono pedagogiczne przekazali na ten cel kwotę 1297,40 zł. Kwota ta została wpłacona na specjalne – wydzielone konto z przeznaczeniem na inwestycję. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i otwartości serc dzieci, młodzieży, grona nauczycielskiego oraz dyrekcji. Serdecznie dziękujemy.

„Miłość zmienia oblicze świata, a świat zorganizowany przez miłość, zmienia nas samych” Anna Kamieńska
Podziękowanie składane na ręce dyrektora


Żegnając się ze społecznością szkolną uczestnicy Warsztatu przekazali własnoręcznie wykonane prace i zaprosili delegację szkoły na spotkanie wigilijne 20 grudnia 2018 r.

Dziękujemy, dziękujemy.

Eliza Cyfra, Maria Lisek-Zięba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz