Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

piątek, 5 października 2018

Projekt "Droga do lepszego jutra"

Celem głównym projektu jest włączenie społeczne i aktywizacja zawodowa 120 osób z niepełnosprawnościami (72 Kobiety, 48 mężczyzn) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym do 31.07.2019 r. 



Szczególnie zapraszamy:
  • osoby posiadające status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP/MUP (zaświadczenie o III profilu pomocy);
  • osoby bierne zawodowo (nie pracujące, nie poszukujące pracy, nie zarejestrowane w PUP/MUP);
  • osoby o niskich kwalifikacjach (posiadające wykształcenie do średniego – włącznie);
  • osoby z niepełnosprawnościami (stopień znaczny oraz umiarkowany);
  • osoby objęte Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Okres realizacji projektu: od 01 pażdziernika 2018 r. do 31 lipca 2019 r.

Teren realizacji projektu: Województwo Lubelskie

Planowane rezultaty (efekty) do osiągnięcia w projekcie po jego zakończeniu:
  • Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 60 osób (36 kobiet i 24 mężczyzn).
  • Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poszukujących pracy po opuszczeniu programu – 54 osoby (34 kobiety i 20 mężczyzn).
  • Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym pracujących po opuszczeniu programu (łącznie z pracującymi na własny rachunek) - 24 osoby (15 kobiet i 9 mężczyzn).
DROGA DO LEPSZEGO JUTRA

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu realizowane będą następujące usługi:

1. Indywidualna Ścieżka Reintegracji (4 godziny/osoba) – usługa ma na celu diagnozę indywidualnych potrzeb i potencjałów w oparciu o Indywidualną Ścieżkę Reintegracji poprzez opracowanie Indywidualnego Planu Działania, z pomocą doradcy zawodowego.

2. Panel kompetencji społecznych. Każdy z uczestników odbędzie wymienione poniżej wsparcie:

Indywidualne poradnictwo psychologiczno-społeczne w zakresie rozwoju podstawowych umiejętności społecznych (4h/osoba) - przykładowe zagadnienia poruszane podczas wsparcia: rozwiązywanie indywidualnych problemów psychologicznych, umiejętność skutecznej komunikacji, rozwiązywanie konfliktów, współpraca, wsparcie uczestników projektu w podniesieniu poziomu motywacji do podjęcia zmian w życiu, poprawa poziomu samooceny i pewności siebie.

Grupowy trening kompetencji i umiejętności (48h na grupę/12 osób w grupie) - przykładowe zagadnienia poruszane podczas wsparcia: Uczestnicy projektu nabędą umiejętności skutecznej komunikacji interpersonalnej niezbędnej w przeciwstawianiu się sytuacji bezradności i wykluczenia społecznego, budowania poczucia własnej wartości, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji oraz skutecznego realizowania działań.

3. Panel miękkich kompetencji zawodowych. Każdy z uczestników w grupie odbędzie wymienione poniżej spotkanie:

Warsztat zawodowych kompetencji interpersonalnych (12 osób w grupie/16h) - przykładowe zagadnienia poruszane na spotkaniu: poznanie siebie samego i swoich potrzeb, kształtowanie umiejętności budowania celów życiowych i zawodowych, budowanie poczucia własnej wartości, kształtowanie otwartej komunikacji, racjonalne rozwiązywanie konfliktów, nabycie umiejętności pracy w grupie itp.

Rynek pracy i warsztat edukacyjny (12 osób w grupie/16h) - przykładowe zagadnienia poruszane na warsztatach: poruszanie się po rynku pracy, pisanie CV i LM, budowanie kluczowych zasobów tj.: doświadczenie zawodowe, umiejętności społeczne, wiedza i inteligencja emocjonalna.

Warsztat autoprezentacji (12 osób w grupie/16h) - przykładowe zagadnienia poruszane na warsztatach: podniesienie umiejętności interpersonalnych UP w zakresie tworzenia własnego wizerunku podczas rozmowy kwalifikacyjnej, uświadomienie roli jaką pełni autoprezentacja, uzyskanie wiedzy na temat technik autoprezentacji.

4. Wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowej/szkolenia (10, śr. 120h/grupa), są szkoleniami dostosowanymi do możliwości psychofizycznych Uczestników/czek Projektu, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, bazującymi na wypełnionym wcześniej Indywidualnym Planie Działania, biorąc pod uwagę również zapotrzebowanie rynku pracy. Każdy z Uczestników/czek po zakończeniu szkolenia podejdzie do egzaminu.

5. Staże zawodowe (3 miesiące/osoba) – każdy z 120 uczestników projektu odbędzie przynajmniej trzymiesięczne staże zawodowe. Staże zawodowe dobierane będą względem predyspozycji każdego z uczestników oraz zgodnie z ukończonym szkoleniem zawodowym, w celu zdobycia doświadczenia zawodowego. Uczestnicy po zakończeniu stażu zawodowego otrzymają zaświadczenie z opinią pracodawcy.

5. Pośrednictwo pracy (8h/osoba) – Celem jest wsparcie w zakresie poszukiwania pracy oraz znalezienie zatrudnienia zgodnego z posiadanymi i nabytymi kwalifikacjami i kompetencjami. Pośrednictwo zrealizowane zostanie w ostatnim miesiącu stażu i po jego zakończeniu

Dla wszystkich osób biorących udział w projekcie przewidziane jest:
  • stypendium szkoleniowe (6,65 zł brutto/h)
  • stypendium stażowe (1281,16 zł brutto/miesiąc)
  • zwrot kosztów dojazdu
  • wyżywienie, poczęstunek podczas zajęć
  • bezpłatne formy wsparcia (indywidualne poradnictwo, szkolenia zawodowe, pośrednictwo pracy)
  • profesjonalną i doświadczoną kadrę specjalistów prowadzących zajęcia
  • materiały piśmiennicze (długopis, notatnik),
  • materiały dydaktyczne (podręcznik).
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
  • zaświadczenie o ukończeniu staży wraz z opinią pracodawcy
  • pokrycie kosztów egzaminów
  • pokrycie kosztów badań lekarskich




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz