Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

piątek, 23 marca 2018

Dobroczynność, wiosna i aktywność.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej aktywnie uczestniczy w Kampanii Społecznej Kilometry Dobra. 16 i 21 marca 2018 r. odbyły się kolejne wyjazdy zespołów „Figiel”, „Bębnoludy” i solisty Łukasza Liska z WTZ w Janowicy, do Szkół Podstawowych w Nadrybiu i Piasecznie. Wyjazdy mają na celu aktywowanie społeczności szkolnej do włączenia się w Kampanię Społeczną Kilometry Dobra.

Nadrybie 16 marca 2018

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nadrybiu Pani Maria Paryła i przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Łęcznej Maria Lisek-Zięba rozpoczęły Kampanię Społeczną Kilometry Dobra w szkole. Społeczność uczniowska, rodzice, nauczyciele zostali zapoznani z celem prowadzonej kampanii.

Nadrybie –Zespół „Figiel” i dyrektor szkoły

Zespół „Figiel” zaprezentował spektakl „Bezdenna sadzawka”, zespół „Bębnoludy” - wędrówkę muzyczną z melodiami świata a Łukasz Lisek repertuar dedykowany kobietom. W jego wykonaniu śpiewany jest też wszędzie gdzie prowadzimy kampanię, hymn „Kilometry dobra”.

Spektakl „Bezdenna sadzawka” ukazuje kobietę Magdę, kochającą tylko pieniądze, nie lubiącą ludzi i wszystkiego co ją otacza, ona wszystko przelicza na pieniądze. Niegodziwość kobiety doprowadziła ją do zguby, ginie razem z zapadającym się kościołem w wodach sadzawki.

Uczniowie w Nadrybiu z wielkim zainteresowaniem oglądali cały program artystyczny.


Była też wspólna wędrówka muzyczna uczniów i nauczycieli z zespołem „Bębnoludy”. Po zakończeniu występów na ręce Pani dyrektor Marii Paryły przekazane zostały skarbonki, drobne upominki dla uczniów oraz złożone zostały życzenia świąteczne.

Uczestnicy WTZ i dwie panie Marie w Nadrybiu

Piaseczno 21 marca 2018

Pierwszy dzień wiosny to kolejne aktywne działania w Szkole Podstawowej w Piasecznie. O akcji stowarzyszenia wszyscy już wiedzieli. Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wróbel uczestniczyła w Konferencji organizowanej przez nasze stowarzyszenie, w trakcie której nastąpiło oficjalne  rozpoczęcie Kampanii Kilometry Dobra, wtedy też pobrała skarbonkę na zbiórkę.

Maria Lisek-Zięba i dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wróbel

Przewodnicząca stowarzyszenia i kierownik WTZ w jednej osobie przedstawiła wszystkim zebranym czym zajmuje się stowarzyszenie i jaka działalność prowadzona jest w warsztacie.

Oczywiście przedstawiła zebranym również ideę Kampanii Kilometrów Dobra. Celem całej trzymiesięcznej kampanii jest zebranie środków finansowych na rozbudowę ośrodka o „Całodobowy Dom Rodzinny” w Janowicy.

Uczniowie w szkole w Piasecznie

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii.

Magda ze swoimi pieniędzmi

Aktywność, wrażliwość, zrozumienie jakie wykazali uczniowie, nauczyciele, rodzice bardzo nas wzruszyła. Odebraliśmy 2 skarbonki, kolejna została w Piasecznie. W Piasecznie naprawdę chcą pomagać. Dziękujemy Wam wszystkim za otwartość i wielkie zaangażowanie. My też włączymy się w Wasze świętowanie, które będzie miało miejsce 4 czerwca 2018 r. ale o tym będziemy pisać później.



Rodzice uczniów Szkoły w Piasecznie zorganizowali kiermasz ciast. Zebrane fundusze przekazane zostały na ręce przewodniczącej Koła, Marii Lisek-Zięby. W sumie przekazanych zostało 765,00zł . W szkole można było też nabyć prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy.

Kiermasz ciast

Fundusze zebrane przez szkołę w Piasecznie w ramach kampanii „Kilometry Dobra”, zostały wpłacone na konto a wpłatę można zobaczyć na oficjalnej stronie Kampanii.

Konto na które można wpłacać środki finansowe wspierając Janowickie Kilometry dobra to: 41 8693 0006 2001 0000 3812 0001. W chwili obecnej zebraliśmy na nasz cel 9408.90 zł co stanowi 213,84 metrów DOBRA. Na pamiątkę spotkania uczniowie zostali obdarowani pracami wykonanymi przez uczestników naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Gospodarze szkoły przy pomocy Rady Rodziców przygotowali dla nas słodki poczęstunek w postaci pysznych ciast.

Cała Kampania prowadzona jest pod patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka a ambasadorem Kampanii jest Pan Andrzej Kita honorowy konsul Republiki Mołdawii w Lublinie.

"Żyć to znaczy dziękować za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach." Phil Bosmans

Dziękujemy uczniom, Radzie Pedagogicznej, rodzicom, wolontariuszom, Paniom dyrektorkom obu szkół za podjęte działania.

Maria Lisek-Zięba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz