Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

niedziela, 26 października 2014

Z Synem Marnotrawnym w Urzędzie

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy – PSOUU Koło w Łęcznej dzięki wielkiej życzliwości pana Adama Zdunka Naczelnika Urzędu Skarbowego w Łęcznej zaprezentowali swój dorobek artystyczny.

Zespół „Figiel” - zaprezentował spektakl „Syn marnotrawny”, który swoją treścią nawiązuje do opowieści biblijnej, przypowieści o synu marnotrawnym. Syn marnotrawny chciał poznawać świat. Dostał od ojca pieniądze, wydał je zabawiając się tak, że doprowadził się do skrajnej nędzy. Wstydził się wrócić do ojca i brata. Ojciec - kochający i dobroduszny do końca wierzący w drugiego człowieka wyczekuje powrotu syna. Przebacza synowi i organizuje ucztę na cześć jego powrotu. Brat - oddany ojcu, jest zły i zazdrosny, kiedy wraca brat marnotrawny. Nie może zrozumieć, że ojciec urządza przyjcie dla jego brata, który roztrwonił majątek. Miłość ojca pokonuje opór, bracia się godzą.
Spektakl w formie pantomimy, opracowany został przez Marię Lisek –Zięba, (oprawa muzyczna, dobór repertuaru M. Lisek-Zięba, współudział Łukasz Lisek) .
Pantomima – rodzaj przedstawienia w którym aktor/ mim nie używa głosu, gra swóją rolę używając ruchu, mowy ciała i gestów.
Spektakl zaprezentowany został publicznie po raz drugi, premiera miała miejsce 8 października na przeglądzie teatralnym - konkursowym w Kałkowie .
 „Aktor powinien mieć coś do powiedzenia, nawet jeśli ma niemą rolę”
 Cytat powyższy, autorstwa Stanisława Leca pięknie ujmuje to, co niepełnosprawni aktorzy przekazali swoim występem. Miłość rodzicielska, przebaczanie, umiejętność godzenia, to mogli podziwiać zgromadzeni pracownicy Urzędu.
Figiel
Figiel
002
Figiel
Figiel
004
     Obsada spektaklu:
  • Ojciec – Łukasz Lisek
  • Klaun – Magdalena Porębska, Katarzyna Kozdra ,
  • Synowie – Rafał Kamienobrodzki(dobry) , Daniel Leus (marnotrawny)
  • Robotnicy – Andrzej Kudelski, Waldemar Szawroński, Marcin Szul, Jolanta Forysiuk,
  • Panienki – Katarzyna Piasecka, Małgorzata Wnętrzak
  • Inni – Elżbieta Jaszuk, Magdalena Kanadys
Stroje wykonane w pracowni krawiecko zabawkarskiej wg projektu p. Iwony Pogorzelskiej.
Zespół „Bębnoludy” zaprezentowały grę na instrumentach perkusyjnych, były to składanki pięknych utworów ,melodie świata – polki różnych narodowości, kankan, polska polka „kijem capa”.
005
Bębnoludy
Bębnoludy
Solista – Łukasz Lisek  zaśpiewał utwory do własnej aranżacji „ Kochaj ile sił” z repertuaru Waldemara Koconia oraz utwór „Hafanana” z repertuaru Afric Simone .
007
Patrząc na odbiorców spotkania nie dało się nie zauważyć wielkiego wzruszenia.
Młodzież otrzymała od zebranych wielkie brawa. Pan Naczelnik dziękując za występy obdarował „artystów” słodyczami. Nie zabrakło wielu ciepłych słów podsumowujących występy.
008
Uczestnicy zespołów na pamiątkę spotkania na ręce Pana Naczelnika przekazali pracę wykonaną w pracowni krawiecko-zabawkarskiej „anioła”. Anioł ma być dobrym stróżem/opiekunem dla pracowników urzędu, Ich rodzin oraz kartki świąteczne - Bożonarodzeniowe.
009
Anioł podarowany przez młodzież

„Jak słońce topi lód, tak dobroć usuwa nieporozumienia, nieufność i wrogość ” A. Szweitzer

Dziękujemy za okazane zrozumienie, wspólnie spędzony czas, za dobroć życzliwość i otwartość, za słodycze.
MLZ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz