Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

niedziela, 17 listopada 2013

Wędrówka z Szekspirem

„Jak cudowna jest miłość skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości"
Uczestnicy Zespołu „Figiel” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej od 2 października „wędrują z Szekspirem” prezentując spektakl „Romeo i Julia”.
Pierwsza prezentacja, premierowa, odbyła się na IV Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych Kałków-Godów. Zespół „Figiel” za swój występ zajął - I miejsce.  Kolejna prezentacja miała miejsce 14.10.2013r. dla pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łęcznej w ramach obchodów Dnia Nauczyciela.
001
Dzień Edukacji Narodowej 2013 w Zespole Szkół nr 1 w Łęcznej po oficjalnych uroczystościach związanych z tym dniem miała miejsce prezentacja spektaklu „Romeo i Julia” dla uczniów, na zaproszenie dyrektora szkoły p. Andrzeja Grzesiuka.
002
"Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne."

Marzeniem uczestników zespołów „Figiel” , „Bębnoludy”- było aby spektakl, występy, podobały się innym, to już mamy z sobą, nie poprzestaniemy na tym ... Aby podobało się to co robimy innym, należy ciągle doskonalić to co już mamy i rozwijać się, iść dalej i dalej.
18.10. 2013r. w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej mgr Elżbietę Kępka wraz z pracownikami. Spotkanie o charakterze organizacyjno - zapoznawczym. Na zebraniu obecny był Starosta Łęczyński Adam Niwiński, dyrektorzy i przedstawiciele szkół z terenu Powiatu Łęczyńskiego.
Spotkanie poprzedzone było częścią artystyczną w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, członków zespołu „Figiel” - spektakl „Romeo i Julia”, zespołu „Bębnoludy”- prezentacja na instrumentach perkusyjnych - muzyka świata, prezentacja muzyczna - Ł. Lisek.

003 

004 

005
Ciepłe słowa i podziękowanie za występy złożył na ręce kierownika WTZ - Starosta Łęczyński pan Adam Niwiński.
Na zaproszenie pani Marii Paryły dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu, miał miejsce występ - prezentacja twórczości obu zespołów i solisty. WTZ ze szkołą współpracują od kilka lat min. w zakresie wymiany kulturalnej, współudziału w spotkaniach organizowanych w szkole i WTZ, wymianą dobrych praktyk.
 006
Po zakończonych występach pani dyrektor szkoły przekazała okolicznościowe podziękowanie i nie tylko ... Drodzy sąsiedzi, przyjaciele, pani dyrektor tak Was nazywamy od dawna, dziękujemy Wam za ...
„ Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”.
Kolejna prezentacja miała miejsce w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie. Szkoła mieści się w niedalekiej odległości od WTZ w Janowicy.
007
Uczestnicy obu zespołów, solista zostali bardzo ciepło przyjęci przez uczniów szkoły, po zakończonych występach brawom nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili, nie zabrakło wspólnego śpiewu.
„ To człowiek człowiekowi, najbardziej potrzebny jest do szczęścia”.

Zespół „Bębnoludy"
008 

009
Bardzo cieszy nas fakt, że w czasie występów byli obecni dyrektorzy szkół, panie: Małgorzata Cybulska -wicedyrektor Zespołu Szkół w Cycowie - Szkoła Podstawowa, Violetta Marciniak - wicedyrektor Zespołu Szkół w Cycowie - Gimnazjum Publiczne i pan Zbiniew Rutkowski - dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Cycowie.
010
Oprócz braw, podziękowań, miłych komentarzy, nasi artyści zostali obdarowani przez pana dyrektora słodyczami.
011
„ Świat nie jest pełen obcych, lecz jest pełen ludzi czekających tylko na to,aby się do nich odezwać.”
 Efekt tego odezwania widać w relacji, rozmowy doprowadziły do wspaniałych spotkań ku radości obu stron.
012
Łukasz po występach , odpoczywa

Dwa arystokratyczne rody Capulettich i Montecchich dzieli konflikt - najpotężniejsze rodziny w mieście. Historię dramatu - tragicznej miłości kochanków z Werony napisał poeta – Wiliam Szekspir na bazie poematu Arthura Brooke'a "Romeus and Juliet". Dramat Szekspira mówi o uczuciach ludzkich, które nie ulegają zmianie w toku historii, o miłości i nienawiści, o rozpaczy i radości, o odkryciu sensu życia i pragnieniu śmierci. Miłość która połączyła Romea i Julię jest bardzo silna, gwałtowna, nie zważająca na żadne przeszkody, ale równie silna jest nienawiść dzieląca rodziny kochanków. Wieloletni spór między rodami zostaje zażegnany, ale zgoda jest okupiona najwyższą ceną - śmiercią młodych ludzi.
 „Przyjaciel, to ktoś kto zna piosenkę, która gra w Twoim sercu i gotów jest Ci ją zaśpiewać, kiedy sam zapomnisz słowa. Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć.”
Mając to wszystko co w cytacie – Przyjaciela, Radość i Miłość, mamy wszystko by iść dalej ... Dziękujemy wszystkim którzy nas oglądali i oglądają. Dziękujemy za zaproszenia.
Johann Wolfgang Goethe - jest autorem cytatu ”Wiara jest miłością do tego, co niewidoczne, ufnością w to co niemożliwe i nieprawdopodobne”.
A ja pytam dlaczego niemożliwe i nieprawdopodobne.
 Maria Lisek-Zięba





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz