Uczestnicy Zespołu „Figiel” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej od 2 października „wędrują z Szekspirem” prezentując spektakl „Romeo i Julia”.
Pierwsza prezentacja, premierowa, odbyła się na IV Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych Kałków-Godów. Zespół „Figiel” za swój występ zajął - I miejsce. Kolejna prezentacja miała miejsce 14.10.2013r. dla pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łęcznej w ramach obchodów Dnia Nauczyciela.
Dzień
Edukacji Narodowej 2013 w Zespole Szkół nr 1 w Łęcznej po oficjalnych
uroczystościach związanych z tym dniem miała miejsce prezentacja
spektaklu „Romeo i Julia” dla uczniów, na zaproszenie dyrektora szkoły
p. Andrzeja Grzesiuka.
Marzeniem uczestników zespołów „Figiel” , „Bębnoludy”- było aby spektakl, występy, podobały się innym, to już mamy z sobą, nie poprzestaniemy na tym ... Aby podobało się to co robimy innym, należy ciągle doskonalić to co już mamy i rozwijać się, iść dalej i dalej.
18.10. 2013r. w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej mgr Elżbietę Kępka wraz z pracownikami. Spotkanie o charakterze organizacyjno - zapoznawczym. Na zebraniu obecny był Starosta Łęczyński Adam Niwiński, dyrektorzy i przedstawiciele szkół z terenu Powiatu Łęczyńskiego.
Spotkanie poprzedzone było częścią artystyczną w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, członków zespołu „Figiel” - spektakl „Romeo i Julia”, zespołu „Bębnoludy”- prezentacja na instrumentach perkusyjnych - muzyka świata, prezentacja muzyczna - Ł. Lisek.
Na zaproszenie pani Marii Paryły dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu, miał miejsce występ - prezentacja twórczości obu zespołów i solisty. WTZ ze szkołą współpracują od kilka lat min. w zakresie wymiany kulturalnej, współudziału w spotkaniach organizowanych w szkole i WTZ, wymianą dobrych praktyk.
„ Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”.
Kolejna prezentacja miała miejsce w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie. Szkoła mieści się w niedalekiej odległości od WTZ w Janowicy.
„ To człowiek człowiekowi, najbardziej potrzebny jest do szczęścia”.
Zespół „Bębnoludy"
Bardzo
cieszy nas fakt, że w czasie występów byli obecni dyrektorzy szkół,
panie: Małgorzata Cybulska -wicedyrektor Zespołu Szkół w Cycowie -
Szkoła Podstawowa, Violetta Marciniak - wicedyrektor Zespołu Szkół w
Cycowie - Gimnazjum Publiczne i pan Zbiniew Rutkowski - dyrektor Zespołu
Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Cycowie.
Oprócz braw, podziękowań, miłych komentarzy, nasi artyści zostali obdarowani przez pana dyrektora słodyczami.
„ Świat nie jest pełen obcych, lecz jest pełen ludzi czekających tylko na to,aby się do nich odezwać.”
Efekt tego odezwania widać w relacji, rozmowy doprowadziły do wspaniałych spotkań ku radości obu stron.
Łukasz po występach , odpoczywa
Dwa arystokratyczne rody Capulettich i Montecchich dzieli konflikt - najpotężniejsze rodziny w mieście. Historię dramatu - tragicznej miłości kochanków z Werony napisał poeta – Wiliam Szekspir na bazie poematu Arthura Brooke'a "Romeus and Juliet". Dramat Szekspira mówi o uczuciach ludzkich, które nie ulegają zmianie w toku historii, o miłości i nienawiści, o rozpaczy i radości, o odkryciu sensu życia i pragnieniu śmierci. Miłość która połączyła Romea i Julię jest bardzo silna, gwałtowna, nie zważająca na żadne przeszkody, ale równie silna jest nienawiść dzieląca rodziny kochanków. Wieloletni spór między rodami zostaje zażegnany, ale zgoda jest okupiona najwyższą ceną - śmiercią młodych ludzi.
„Przyjaciel, to ktoś kto zna piosenkę, która gra w Twoim sercu i gotów jest Ci ją zaśpiewać, kiedy sam zapomnisz słowa. Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć.”
Mając to wszystko co w cytacie – Przyjaciela, Radość i Miłość, mamy wszystko by iść dalej ... Dziękujemy wszystkim którzy nas oglądali i oglądają. Dziękujemy za zaproszenia.
Johann Wolfgang Goethe - jest autorem cytatu ”Wiara jest miłością do tego, co niewidoczne, ufnością w to co niemożliwe i nieprawdopodobne”.
A ja pytam dlaczego niemożliwe i nieprawdopodobne.
Maria Lisek-Zięba
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz