Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

poniedziałek, 23 maja 2011

PSOUU Koło w Świdniku świętuje!

- Zespół z WTZ Świdnik „Ach To My”






W świdnickej muszli koncertowej w dniu 22 maja 2011 
odbył się festyn integracyjny z okazji Dnia Godności Osoby 
z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Organizatorem imprezy było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku. Patronat nad imprezą sprawowali: Starosta Powiatu Świdnickiego i Burmistrz Miasta Świdnika.
Świdnickie koło od wielu lat jest organizatorem obchodów Dnia Godności......... impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych miasta. Głównym cel imprezy jest - integracja osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta, podniesienie świadomości społeczeństwa związanej z funkcjonowaniem, potrzebami i możliwościami osób niepełnosprawnych. W programie każdy widz, który wybrał się do muszli, mógł znaleźć coś dla siebie.... Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną uatrakcyjnili swoimi występami między innymi. „ Leszczyniacy ” – Zespół Tańca Ludowego, Łukasz Lisek, Katarzyna Kozdra WTZ Janowica -PSOUU Łęczna (reprezentanci Zespołu „Figiel”), Zespół „Ach To My” WTZ PSOUU Świdnik, Don Vasylo i Cygańskie Gwiazdeczki, Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew, Zespól „Meteor” WTZ PSOUU Zamość, Zespół Śpiewaczy „Podzamcze” itd.
Łukasz L. – znane piosenki do własnej aranżacji min. Rudy się żeni, 10 w skali Boforha, Hej tam w dolinie - premierowe wykonanie, Czy mnie jeszcze pamiętasz - premierowe wykonanie, Taka miłość, Nikt na świecie nie wie, La bamba .... 
Kasia K. – recytacja wiersza p.t. „Trudno żyć ”.
Imprezy towarzyszące: wystawa prac osób niepełnosprawnych, stoisko kosmetyczne firmy „Ziaja”, „Skokoland”, przejażdżki konno, blok zabaw dla dzieci, loteria, licytacja wyrobów, konkursy.
Organizatorzy wszystkich występujących obdarzyli upominkami, dyplomami i okolicznościową statuetką oraz częstowali pysznym bigosem i ciastem.
Problemy osób niepełnosprawnych rzadko są przedstawiane w programach informacyjnych, wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że niepełnosprawni mieszkają obok nich, dlatego dzień taki jak ten w Świdniku jest ważny. Organizacja tego typu imprez pozwala pokazać osobę niepełnosprawną jako „pełnosprawnego” członka naszej społeczności. Chodź może nie zawsze może sobie radzi ale nie znaczy ,że jest gorsza. Ma takie same prawa jak każdy obywatel danej społeczności nie izolujmy się . To przecież dzieci tego samego Boga, jeśli są w czymś słabsi to są i w czymś „super” dobrzy. Wystawa prac, prezentacje artystyczne najlepiej odzwierciedlały możliwości i talenty.
Organizacja tego typu imprez niesie za sobą wiele pozytywnych rezultatów. Począwszy od podniesienia świadomości i zmiany nastawienia społeczeństwa lokalnego, skończywszy na wzroście samooceny osób niepełnosprawnych.
- Gościem spotkania była min. Prezes LFOON Pani Alicja Jankiewicz.





- Naszą placówkę w świdniku reprezentowali uczestnicy warsztatów, rodzice i przewodnicząca Zarządu Koła.




Dziękujemy Zarządowi Koła w Świdniku, a w szczególności Pni przewodniczącej Iwonie Ratajczak, Iwonie Niespodziewanej za zaproszenie nas po raz kolejny do wspólnego świętowania.


MLZ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz