Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu,
wznośmy okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia.
Stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem,
z weselem śpiewajmy Mu pieśni.
Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Józefa w Cycowie w dniu 28 stycznia 2018 r. podczas liturgii mszy św. gościła grupę teatralną „Figiel” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy - placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Wizyta stała się możliwa dzięki otwartości księdza Proboszcza Zbigniewa Szcześniaka.
Rozmyślając nad słowem Bożym z tego dnia - „ Dwie sprawy wprawiły w zdumieniu uczestników liturgii synagogalnej w Kafarnaum: nieznany im, zupełnie nowy sposób autorytatywnego nauczania, który prezentował Jezus w przeciwieństwie do ich rabinów, oraz Jego przemożne panowanie nad duchami nieczystymi. Okazuje się, że duch nieczysty miał o wiele lepsze rozeznanie, kim jest Jezus, niż nawet apostołowie, którzy z Nim przebywali „na okrągło”, nie mówiąc już o zwykłych ludziach. W oczach ducha nieczystego Jezus jest „Świętym Boga”, Jego wysłannikiem, który przyszedł na ziemię, aby zniszczyć dzieło szatana.
Można tu postawić pytanie: skoro szatan wie, kim jest Jezus i jaka jest Jego misja, i skoro wie, że ostatecznie przegra, to dlaczego się przeciwstawia? Odpowiedź jest chyba jedna: wiedza to nie wszystko. Brakuje tu woli, chęci uznania Jezusa za Boga i podporządkowania Mu siebie. Szatan jest najlepszym teologiem, gdy chodzi o wiedzę o Bogu. Ale „idzie w zaparte”, gdy chodzi o uznanie Go za „swego” Boga i Pana”. ks. Wojciech Michniewicz
My też czasami posiadamy dużą, wiedzę o Bogu. Ale czy to znaczy, że wierzymy w Niego, że zawierzamy Mu swoje życie? Nie szukajmy daleko, rozejrzyjmy się wokół siebie, Pan jest blisko, tylko odpowiedzmy na jego zaproszenie, umiejmy Go słuchać.
Ksiądz proboszcz przed zakończeniem liturgii poprosił p. Marię Lisek-Zięba (przewodnicząca koła PSONI w Łęcznej i kierownik WTZ w jednej osobie) o wprowadzenie do prezentacji jasełkowej i przedstawienia czym zajmuje się stowarzyszenie. W telegraficznym skrócie p.Maria powiedziała o działaniach Koła, WTZ, udziale w Kampanii Kilometry dobra, planach stowarzyszenia. Poprosiła aby wszyscy obecni na liturgii poświęcili kilka minut by obejrzeć pantomimę pt. „Szukam Boga” oraz zachęciła do nabywania prac uczestników warsztatu i włączenie się wszystkich w działania na rzecz Kampanii Kilometry Dobra.
Niech wiara w Chrystusa prawdziwego człowieka pozwala nam iść przez życie zostawiając ślady dobra.
Nie zabrakło podziękowania dla proboszcza za możliwość prezentacji w kościele jasełek „Szukam Boga”. Uczestnicy Warsztatu dziękując za zaproszenie, przekazali na ręce proboszcza prace wykonane w Warsztacie w postaci podpałek ekologicznych.
Po zakończonym występie przewodnicząca jeszcze raz podziękowała proboszczowi i wszystkim obecnym za bardzo ciepłe przyjęcie prezentowanych jasełek i śpiewu kolęd.
Pantomima zaprezentowana przez niepełnosprawnych artystów po skończonej liturgii mszy świętej wpisała się w liturgię tego dnia.
" … Zawsze się cieszę, bo cieszę się, że żyję, bo cieszę się, że mogę komuś pomóc, bo cieszę się że jestem potrzebna, Dziękuję Ci Panie za każdy dzień mojego życia, za Twoją dobroć ".
Przyjemnie było nam prezentować twórczość w kościele wypełnionym wiernymi.
Po zakończonej mszy św. można było zobaczyć i nabyć prace wykonywane w naszym Warsztacie. Wychodzący z kościoła otrzymywali informację - ulotki o kampanii - Kilometry dobra oraz o możliwości o przekazania darowizny w postaci 1% podatku (KRS).
Dziękuję, dziękujemy za otwarte serca.
Oby każdego dnia stać nas było na przemyślenia, refleksje ...
"Miej czas na to, aby pomyśleć - to źródło mocy. Miej czas na modlitwę - to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy." Matka Teresa z Kalkuty
Maria Lisek-Zięba
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz