Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

wtorek, 13 czerwca 2017

Rodzinnie w Nadrybiu

Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem (...). Albert Einstein

W dniu 11.06.2017 r. w Nadrybiu już po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny. W tym roku imprezie towarzyszyło następujące hasło: „Zapomnij o stresie, niech cię muzyka niesie”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata, kolejna część natomiast odbyła się na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu.


Prowadząca Piknik Rodzinny

Na uroczystość przybyli pracownicy szkoły, uczniowie wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście, m.in. Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego - pan Kazimierz Radko, Wójt Gminy Puchaczów – pan Adam Grzesiuk, Skarbnik Gminy Puchaczów- pani Barbara Marcinek, Prezes Stowarzyszenia „Nasza Świetlica-Pomocna Dłoń”- pan Andrzej Mitura, Prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej - pani Maria Lisek-Zięba wraz z instruktorami i podopiecznymi, Przewodnicząca Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puchaczów – pani Grażyna Szafranek, Członek Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puchaczów – pan Robert Lis, Radny Gminy Puchaczów – pan Roman Gnyp, Przewodniczący Komisji Oświaty w Gminie Puchaczów – pan Stanisław Radko, pani Marzena Radko - Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Nadrybiu, sołtysi – pani Henryka Środek i pani Agnieszka Gil, pracownicy i uczestnicy Domu Dziennego „Senior-Wigor” w Bogdance oraz nauczyciele okolicznych szkół wraz z młodzieżą.

W trakcie trwania pikniku organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla przybyłych gości, m.in.:

  1. Akcja oddawania krwi;
  2. Występy artystyczne przedszkolaków, uczniów i zaproszonych gości;
  3. Konkursy i zabawy rodzinne;
  4. Wspólne grillowanie;
  5. Rozstrzygnięcie konkursów: „Pióro Wójta Puchaczów”, „Zrolowani”, „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”, „Szczęśliwa Rodzina”;
  6. Charytatywny „Bieg po zdrowie”;
  7. Mecz piłki nożnej.

Akcja Krwiodawstwa

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy wziął aktywny udział w tej uroczystości. Zespół Bębnoludy i solista Łukasz Lisek wystąpili na scenie ze swoim repertuarem. Bębniarze zagrali znane i lubiane utwory, tj. „Skrzypek na dachu”, „Polka Kijem Capa”, czy też wiązanki utworów – Kankan Kadryl czy Ukraińskie melodie ludowe. Łukasz zaś zaśpiewał następujące piosenki: „Napiszę do ciebie”, „Zaczarowany fortepian” i „Kochaj ile sił”. Oprócz występów artystycznych WTZ przygotował także kiermasz prac, które są wykonywane podczas zajęć w placówce. Podziwiać, jak również zakupić można było maskotki, ozdobne puszki, kartki okolicznościowe i inne rzeczy zrobione przez osoby z niepełnosprawnością. Swój dorobek artystyczny prezentowali także grupy przedszkolaków oraz uczniowie, którzy śpiewali, tańczyli oraz grali na instrumentach, m.in. keyboard, saksofon.

Zespół Bębnoludy ze wsparciem publiczności

Następnie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ogłosiła zwycięzców konkursów oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody – niektóre z nich wykonane zostały w Warsztacie.

Wręczanie nagród w konkursie „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”

Występom na scenie towarzyszyły stoiska rękodzieła, z książkami, z zabawkami dla dzieci, malowaniem twarzy i włosów. Można było też zakupić kosmetyki i miło spędzić czas w kawiarence przy pysznym ciastku, lodach, herbatce i posilić się kiełbaską z grilla oraz degustować wyroby Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Piaski.

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska.    Józef Ignacy Kraszewski


Eliza Cyfra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz