Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

Pomóż nam wybudować mieszkania chronione

niedziela, 18 maja 2014

Koncert Radości i Nadziei

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce ”.


Po raz siedemnasty 15 maja 2014, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nidzicy organizowało - Koncert Radości i Nadziei.
Na zaproszenie przewodniczącej Zarządu Koła w Nidzicy, Pani Ewy Gałka w koncercie brali udział przedstawiciele Koła PSOUU w Łęcznej. Koło w Łęcznej w koncercie reprezentował zespół „Bęnoludy” i solista Łukasz L.
Patronem placówek Koła w Nidzicy jest nasz Wielki Polak – Święty Jan Paweł II, to Jemu dedykowany był koncert . To spotkanie niepełnosprawnych artystów i nie tylko, to świętowanie też Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.
Koncert rozpoczęty został otwarciem wystawy prac artystycznych osób niepełnosprawnych.
001

Rozpoczęcia koncertu dokonała Pani Ewa Gałka – przewodnicząca Zarządu Koła, dyrektor.002
Podczas Koncertu zaprezentowały się zespoły z: Nidzicy, Warszawy, Olsztyna, Olsztynka, Ostródy, Uzdowa, Zakrzewa, Dobrego Miasta, Elbląga oraz Łęcznej. Spotkanie poprowadzili Rafał Ziółkowski i Milena Chałubowicz.
003
Bębnoludy
Nasz Zespół zaprezentował dwu częściową składankę melodii świata w wykonaniu na instrumentach perkusyjnych.
„ To co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień,
jest zarazem źródłem twoich największych radości”.
W bieżącym roku prezentujące się zespoły prezentowały muzykę na żywo z wykorzystaniem różnych instrumentów. Uczestnicy i widzowie bawili się znakomicie przy piosenkach i występach tanecznych. Przedstawiciele władz samorządowych od początku do końca koncertu kibicowali występującym . Wszyscy występujący otrzymali upominki przygotowane przez organizatorów i nagrody zespołowe.
004
005
Zakończeniem koncertu było odśpiewanie piosenki do tekstu Don Wasyla „Jedno jest niebo dla wszystkich.....”
„Jedno jest niebo dla wszystkich i jedno słońce nad nami.
A my jak dzieci miłości pragniemy bez granic, bez granic”.
oraz ulubionej piosenki oazowej Patrona – Jana Pawła „Barka „ w nowej wersji.
Na wszystkich gości po koncercie czekał poczęstunek/obiad, a po zakończeniu, dyskoteka dla uczestników i spotkanie dla opiekunów grup.
006
007
„Są dwa rodzaje szczęścia na świecie, jedno małe - być szczęśliwym, drugie wielkie - uszczęśliwiać innych”.
To uszczęśliwienie innych, to wyjazd grup drugiego dnia nad jezioro Omulew. W Jabłonce, nad brzegiem jeziora wśród rozległych lasów Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej czekały na nas łodzie, ognisko, zabawa.
008
Miejscowość swoim urokiem i spokojem kusi, a przepiękne lasy zachęcają do spacerów, można tu spotkać dziką zwierzynę, w tym jelenie, dziki, wilka, bobry, orła bielika, kormorany , czaple i inne.
Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi.
009
Dzięki uprzejmości i gościnności gospodarzy spędziliśmy w Nidzicy cztery dni, nie zabrakło zwiedzania przez grupę miasta w tym miejsc szczególnych oraz placówek Koła.
010
Zamek w Nidzicy (niem. Neidenberg) Krzyżacy zbudowali w latach 1370-1407. W 1945 roku zbombardowały go rosyjskie samoloty. Odbudowany w 1965 roku mieszczą się w nim: Muzeum Ziemi Nidzickiej, Nidzicki Ośrodek Kultury i Biuro Turystyczne, hotel, restauracja, galeria malarstwa, pracowni rzeźby oraz bractwa rycerskiego. Zamek krzyżacki – powstał w II połowie XIV wieku. Jest on największym pokrzyżackim zamkiem rezydencyjko – obronnym na Mazurach. Zamek był siedzibą wójtów – komturów, urzędów miejskich, był wykorzystany również jako więzienie, a przed 1945 rokiem mieścił się w nim sąd obwodowy.
011
Na zamku
Dziękujemy, dziękuję, Pani Ewie za zaproszenie, gościnność; pracownikom za pyszne posiłki , pomoc; rodzicom za zgodę na wyjazd; przewoźnikowi za bezpieczną jazdę.
„Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych,
nie tylko z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków.
Trzeba uczyć z kontaktów z innymi, z bycia razem”.
Korzystamy z tej mądrości i staramy się ją przekazywać naszym podopiecznym jak najlepiej.
M.Lisek-Zięba

1 komentarz:

  1. Najważniejsze, że takie miejsca jak to - revita.org.pl/wolne-miejsca# dalej są w Polsce rozwijane. W wielu przypadkach rodzina też nie rozumie, że to właśnie takie miejsca są dla chorych najlepsze. Tam mają opiekę i święty spokój...

    OdpowiedzUsuń